Pos Mannschaft SP W L S+ S- SDiff  P+  P-  PDiff  PTS
1 germany 32px GERMANY                    
2 austria 32px AUSTRIA                    
3 argentina 32px ARGENTINA                    
4 italy 32px ITALY                    

(aktualisiert: 09.06.2019, 21:00) 

Pos Mannschaft SP W L S+ S- SDiff  P+  P-  PDiff  PTS
1 switzerland 32px SWITERLAND                    
2 brazil 32px BRASIL                    
3 chile 32px CHILE                    
4 united states 32px USA                    

(aktualisiert: 09.06.2019, 21:00) 

Pos Mannschaft SP W L S+ S- SDiff  P+  P-  PDiff  PTS
1 namibia 32px NAMIBIA                    
2 australia 32px AUSTRALIA                    
3 denmark 32px DANMARK                    
4 japan 32px JAPAN                    
5 netherlands 32px NETHERLANDS                    

(aktualisiert: 09.06.2019, 21:00) 

Pos Mannschaft SP W L S+ S- SDiff  P+  P-  PDiff  PTS
1 czech republic 32px CZECH REP.                    
2 serbia 32px SERBIA                    
3 belgium 32px BELGIUM                    
4 new zealand 32px NEW ZEALAND                    
5 poland 32px POLAND                    

(aktualisiert: 09.06.2019, 21:00) 

11.08.2019 - Group Stage

1 11:30 Czech Republic czech republic 32px 3:1 poland 32px Poland Gruppe C Details
2 11:30 Serbia serbia 32px 3:2 belgium 32px Belgium Gruppe C Details
3 11:30 Namibia namibia 32px -:- netherlands 32px Netherlands Gruppe D  
4 13:00 Brazil brazil 32px -:- united states 32px USA Gruppe B  
5 13:00 Australia australia 32px -:- denmark 32px Denmark Gruppe D  
6 13:00 Serbia serbia 32px -:- new zealand 32px New Zealand Gruppe C  
7 14:15 Austria austria 32px -:- italy 32px Italy Gruppe A  
8 14:15 Namibia namibia 32px -:- japan 32px Japan Gruppe D  
9 14:15 Czech Repulic czech republic 32px -:- belgium 32px Belgium Gruppe C  
10 16:45 Switzerland switzerland 32px -:- chile 32px Chile Gruppe B  
11 18:00 Germany germany 32px -:- argentina 32px Argentina Gruppe A  

12.08.2019 - Group Stage

14:00 Group D Namibia namibia 32px -:- denmark 32px Denmark TBD
14:00 Group D Australia australia 32px -:- netherlands 32px Netherlands TBD
14:00 Group C Serbia serbia 32px -:- poland 32px Poland TBD
15:15 Group C Czech Republic czech republic 32px -:- new zealand 32px New Zealand TBD
15:15 Group C Belgium belgium 32px -:- poland 32px Poland TBD
16:30 Group D Australia australia 32px -:- japan 32px Japan TBD
16:30 Group D Denmark denmark 32px -:-  netherlands 32px Netherlands TBD
16:30 Group A Austria austria 32px -:-  argentina 32px Argentina Stadium
17:45 Group B Brazil brazil 32px -:-  chile 32px Chile Stadium
19:00 Group A Germany germany 32px -:-  italy 32px Italy Stadium
20:15 Group B Switzerland switzerland 32px -:-  united states 32px USA Stadium

13.08.2019 - Group Stage

14:00 Group D Namibia namibia 32px -:- australia 32px Australia TBD
14:00 Group D Denmark denmark 32px -:- japan 32px Japan TBD
14:00 Group C Belgium belgium 32px -:-  poland 32px Poland TBD
15:15 Group C Czech Republic czech republic 32px -:-  serbia 32px Serbia TBD
15:15 Group D Japan japan 32px -:-   netherlands 32px Netherlandsd TBD
16:30 Group C New Zealand new zealand 32px -:-   poland 32px Poland TBD
16:30 Group A Argentina argentina 32px -:-  italy 32px Italy Stadium
17:45 Group B Chile chile 32px -:-   united states 32px USA Stadium
18:30 Group A Germany germany 32px -:-   austria 32px Austria Stadium
20:15 Group B Switzerland switzerland 32px -:-   brazil 32px Brazil Stadium

14.08.2019 - Double Elimination + President's Cup

14:00 DE1 (Double Elimination) 3B -:- 2C TBD
14:00 DE2 (Double Elimination) 4A -:- 1D TBD
14:00 PC1 (Presidents's Cup) 3D -:- 5C TBD
15:15 DE3 (Double Elimination) 4B -:- 1C TBD
15:15 DE4 (Double Elimination) 3A -:- 2D TBD
15:15 PC2 (President's Cup) 4C -:- 4D TBD
16:30 DE5 (Double Elimination) 2A -:- Winner DE1 TBD
16:30 PC3 (President's Cup) 3C -:- 5D TBD
17:45 DE6 (Double Elimination) 1B -:-  Winner DE2 Stadium
19:00 DE7 (Double Elimination) 2B -:- Winner DE4 Stadium
20:15 DE8 (Double Elimination) 1A -:- Winner DE3 Stadium

15.08.2019 - Double Elimination + President's Cup

11:30 DE9 (Double Elimination) Loser DE3 -:- Loser DE6 TBD
11:30 PC4 (President's Cup) 3C -:- 4D TBD
11:30 PC5 (President's Cup) 3D -:- 4C TBD
12:45 DE4 (Double Elimination) Loser DE4 -:- Loser DE5 TBD
12:45 PC6 (President's Cup) 5C -:- 5D TBD
14:00 DE11 (Double Elimination) Loser DE2 -:- Loser DE8 TBD
14:00 PC8 (President's Cup) 4C -:- 5D TBD
15:15 DE12 (Double Elimination) Loser DE1 -:- Loser DE7 TBD
15:15 PC7 (President's Cup) 3C -:- 3D TBD
16:30 DE13 (Double Elimination) Winner DE9 -:-  Winner DE10 TBD
16:30 PC9 (President's Cup) 4D -:- 5C TBD
17:45 DE6 (Double Elimination) Winner DE11 -:- Winner DE12 Stadium
19:00 DE15 (Double Elimination) Winner DE7 -:- Winner DE8 Stadium
 20:15 DE16 (Double Elimination) Winner DE5 -:-  Winner DE6 Stadium

16.08.2019 - Double Elimination + 1/2-Final

12:00 DE17 (Double Elimination) Loser DE16 -:- Winner DE14 TBD
12:00 DE18 (Double Elimination) Loser DE11 -:- Loser DE12 TBD
13:15 DE19 (Double Elimination) Loser DE15 -:- Winner DE13 TBD
13:15 DE20 (Double Elimination) Loser DE19 -:- Loser DE9 TBD
14:30 Placement Match (17./18.) 5PC -:- 6PC TBD
14:30 Placement Match (15./16.) 3PC -:- 4PC TBD
15:45 Placement Match (11./12.) Loser DE18 -:- Loser DE20 Stadium
17:00 Placement Match (13./14.) PC1A -:- 5PC1B Stadium
18:00 1/2-Final  Winner DE15 -:- Winner DE17 Stadium
20:30 1/2-Final Winner DE16 -:-  Winner DE19 Stadium

17.08.2019 - Placement Match + Final

12:00 Placement Match (9./10.) Winner DE18 -:- Winner DE20 Stadium
13:15 Placement Match (7./8.) Loser DE13 -:- Loser DE14 Stadium
14:30 Placement Match (5./6.) Loser DE17 -:- Loser DE19 Stadium
16:00 Bronze-Medal Match Loser SF1 -:- Loser SF2 Stadium
18:00 Final Winner SF1 -:- Winner SF2 Stadium